Ürünlerimiz
 
Ürün Adı HRP SAC
Ürün Kodu DD11 - 6122 - 6124
   
Açıklama

GÜNCEL STOKLARIMIZI ANA SAYFADAN GÖRÜNTÜLEYEBİLİRSİNİZ...

 
 

HRP Sac

Sıcak Haddelenmiş rulo saclar, yüzeylerinde oluşan Tufal (oksit) Hidroklorik asit veya Sülfürik asit banyolarından geçirilerek temizlenir ve bazen de isteğe göre, tekrar oksidasyonu önlemek için koruyucu yağla yağlanır.
Asitle Temizlenmiş Sac olarak adlandırılan bu ürün rulo olarak veya talebe göre dilinmiş, boy kesilmiş olarak kullanıcıya sevk edilir. DD11, 6122 ve 6124 gibi kalite kodları mevcuttur.


Genel kullanım alanları
Diğer sıcak haddelenmiş siyah saclar yüzeyindeki  tufal nedeniyle kullanıma her zaman uygun değildir.
HRP diye adlandırılan, asitlenmiş ve yağlanmış bu kaliteler özellikle bükme, çekme, derin çekme, sıvama gibi şekillendirme işlemleri için kullanılırlar. Bu ürünler hassas yüzey kalite beklentisi gerektirmeyen fakat; mukavemet, rijitlik ve sıvanabilirlik gerektiren tüm uygulamalarda kullanılabilirler. Özellikle makine imalat sektöründe, otomotiv yan sanayinde, yüzeyi asitle temizlenmiş saclar kullanılır. Sac yüzeyin asitle temizlenmesi, imalat sonrasına göre daha kolay ve daha ekonomik olduğundan  üreticiler  Asitle Yüzeyi Temizlenmiş malzemeyi tercih ederler.
Soğuk şekillendirmeye uygun yüksek mukavemetli çelikler yüksek mukavemet, yüksek darbe ve yorulma dayancı gerektiren ve şekillendirilebilirlik gerektiren tüm uygulamalarda kullanılabilir.
Ayrıca LPG tüplerinin imalatında,  boru-profil imalatlarında, başarıyla kullanılır.
Yapı çelikleri genellikle yapı sektörü uygulamaları için kullanılabilen bu çelik kaliteleri özellikle yüksek mukavemet, şekillendirilebilirlik ve kaynaklanabilirlik özellikleri bakımından tercih edilirler. Bazı kullanım alanları: yapı profilleri , çatı kaplamaları ve boyalı saç uygulamalarıdır.

 

Etiketler : hrp sac fiyatları konya, hrp sac konya, konya hrp sac
Proteks Bilisim Teknolojileri